Bądź uważny, gdy znajdziesz monetę na nagrobku ukochanej osoby, dowiedz się przyczyny i co zrobić! 😱

Szanowanie tradycji innych ludzi i pamięć o zmarłych powinny być powszechne w dzisiejszym społeczeństwie. Wybór przestrzegania zwyczajów lub praktyk, z którymi reszta z nas nie jest zaznajomiona, nie czyni niektórych ludzi mniej autentycznymi.

To samo dotyczy nagrobków i dekoracji, jakie niektóre rodziny decydują się umieścić na ostatnich miejscach spoczynku swoich bliskich. Jednym z powszechnych rytuałów, który na pewno kiedyś zauważyłeś, jest umieszczanie monet na nagrobkach. Ale dlaczego w ogóle to robić?

Na cmentarzach w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, monety są zwykle umieszczane na nagrobkach. Pierwszy raz zauważyłem to, gdy byłem małym dzieckiem, na grobie mojego dziadka, i nawet wtedy zacząłem zastanawiać się, o co chodzi.

Na szczęście nie trzeba dużo pracy, aby znaleźć początki tego zwyczaju w internecie. W ostatnich latach wiele źródeł obaliło przypuszczenie, że praktyka ta zaczęła się od rzymskich żołnierzy, pomimo wcześniejszych przekonań na ten temat.


Jednakże, istnieje wojskowe znaczenie umieszczania monet na nagrobkach. Jedna z sekcji na stronie internetowej American Legion wspomina o związku z wojną w Wietnamie.

Ze względu na polityczny podział w kraju w sprawie wojny, pozostawienie centa na grobie żołnierza było uważane za bardziej praktyczny sposób powiadamiania ich, że odwiedziłeś. Skontaktowanie się z rodziną żołnierza mogłoby prowadzić do niezręcznej konfrontacji z kwestiami związanymi z wojną. Czy kiedykolwiek widziałeś pozostawionego centa na nagrobku? Czy wiedziałeś, co to oznaczało? Daj znać w komentarzu poniżej.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: