Kobieta udawała mężczyznę przez 40 długich lat dla swojej córki.

Historia egipskiej Sisy Abu Dauh pokazuje, jak poświęcona może być matka wobec swojego dziecka. Kobieta była zmuszona nosić męskie ubrania przez 43 lata, aby zdobyć pracę i utrzymać swoją córkę. W 2015 roku rząd egipski uhonorował Sisę nagrodą „Ideale Macierzyństwo”.

W wieku 16 lat wyszła za mąż, ale gdy była w ciąży, jej mąż zmarł. Po pewnym czasie zaproponowano dziewczynie ponowne wyjście za mąż, ale ona nie zgodziła się, wierząc, że zdradziłaby swoją córkę. W rezultacie musiała szukać pracy, aby utrzymać siebie i dziecko. Ponieważ 40 lat temu w Egipcie trudno było kobiecie znaleźć pracę, Sisa postanowiła przebrać się za mężczyznę i w ten sposób zarabiać na życie.

Kobieta najpierw pracowała na budowie, nosząc cegły i mieszając beton, następnie zbierała plony na polach, a potem zaczęła czyścić buty na stacji. To właśnie robi teraz. Dauh zarabia około 10 funtów dziennie, co stanowi mniej niż jeden dolar.

Córkę bohaterki przez cały ten czas wychowywała jej babcia. Dziewczyna rzuciła szkołę i, idąc w ślady matki, wyszła za mąż wcześnie, zdążając urodzić pięcioro dzieci. Jej mąż nie może pracować, ponieważ jest poważnie chory, więc Sisa teraz musi utrzymywać całą wielką rodzinę córki. Każdego ranka wstaje o 6 rano i idzie na stację, aby czyścić buty.

Przez wiele lat sąsiedzi nie podejrzewali, że Dauch jest kobietą, ale niektórzy rzeczywiście domyślali się tego. Kiedy prawda wyszła na jaw, wszyscy zaczęli dokuczać Sisie, i musiała opuścić Luksor na dwa lata. Jednak te i inne nieprzyjemne okoliczności nie złamały bohaterki. Przyznaje, że mimo jak ciężko by jej nie było, nie pozwala sobie na płacz. Sisa nawet zdołała wybudować swój własny dom. Po tym jak Dauch została zdemaskowana, nie ma już potrzeby udawania mężczyzny, ale jest tak przyzwyczajona do noszenia męskich ubrań, że stale w nich chodzi. Po tym jak Sisa zyskała popularność w mediach, dzięki pomocy dziennikarzy udało jej się uzyskać licencję i pracować w swoim własnym kiosku. Pomimo zdobytej sławy 69-letnia bohaterka nadal ciężko pracuje na rzecz swojej rodziny.

 

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: