„Co stało się później z pierwszymi pięcioraczkami na świecie?😫 Jak teraz wyglądają?” 💔

Pierwszym znanym zestawem pięcioraczków, które przeżyły niemowlęctwo, były pięcioraczki Dionne, które urodziły się w 1934 roku w Kanadzie. Rodzina Dionne zyskała międzynarodową uwagę w wyniku tego niesamowitego wydarzenia, ale ich historia nie jest wcale urocza.

Annette, Emilie, Yvonne, Cécile i Marie to pięć identycznych córek, których Elzire Dion, matka już pięciorga dzieci, urodziła. Rodzina Dionne została bardzo zaskoczona niezapowiedzianym pojawieniem się pięcioraczków. Wszyscy byli zaskoczeni tą narodziną ze względu na przedwczesne narodziny i brak sprzętu do obliczenia liczby zarodków. Dr Allan Roy Dafoe udzielił wcześniakom specjalnej opieki, którą potrzebowali, ponieważ każde z nich ważyło zaledwie około 1,2 kg.

Pięcioraczki Dionne szybko zdobyły sławę w całym kraju. Po przejęciu opieki nad dziewczynkami rząd Ontario wybudował specjalne miejsce z galerią oglądania, gdzie odwiedzający mogli płacić, aby obserwować pięcioraczki w ich codziennym życiu. Ich życie stało się pokazem, z małą prywatnością i ciągłą inwigilacją.

Pięcioraczki były również przedmiotem sprzedaży. Ich podobizny służyły jako ambasadorzy marek od odzieży po żywność dla niemowląt. Grały same siebie w produkcjach Hollywood. Rząd Ontario czerpał z tego znaczące zyski, szacowane na 50 milionów dolarów przez dziewięć lat.

Mimo że pięcioraczki zarobiły ogromne bogactwo, ich życie rodzinne było dalekie od ideału. Po oddaniu ich rodzicom dziewczyny miały trudności w naprawieniu relacji z matką, która je znęcała się.

Ich niezwykłe wychowanie odcisnęło trwały ślad emocjonalny. Ostatecznie pięcioraczki Dionne opuściły dom rodziców, aby prowadzić osobne życia. Emilie zmarła tragicznie w wieku 20 lat na epilepsję. Marie zmarła w wieku 36 lat na krwotok mózgowy. Raka pokonała Yvonne, która zmarła w 2001 roku.


Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: