„Miłość pokonująca uprzedzenia! 💞 Niesamowita historia Tyne Daly i Georga Stanforda Browna, która Cię zainspiruje!” 😍

Tyne Daly i Georg Stanford Brown, dwie aktorki Hollywood, przeciwstawiały się normom społecznym i spotykały się z prześladowaniami, zanim się zakochali. Gdy ich historia rozpoczęła się w latach 60., związki międzyrasowe wciąż były nielegalne w wielu stanach USA i były potępiane. Ale ich miłość zwyciężyła.

Wyszli za mąż 1 czerwca 1966 roku, rok przed tym, jak małżeństwa międzyrasowe stały się legalne na szczeblu krajowym. Było to śmiałe i odważne przedsięwzięcie, biorąc pod uwagę, że jeszcze w 1960 roku takie śluby były zakazane w 31 stanach.

Zanim zdobył sławę w Hollywood, Georg Stanford Brown miał swoją ścieżkę. Przeprowadził się do Harlemu w wieku siedmiu lat z Hawany. Ostatecznie osiedlił się w Los Angeles, gdzie podjął studia na kierunku sztuki teatralnej. Brown początkowo myślał, że wybór kariery teatralnej będzie łatwą i „łagodną” decyzją. Jednak szybko się do tego przekonał i zapisał się do American Musical and Dramatic Academy w Nowym Jorku. Pracując jako woźny szkolny, zarabiał znikome 80 dolarów tygodniowo, które przeznaczał na pokrycie czesnego.

Para doświadczyła dyskryminacji rasowej w trakcie swojego małżeństwa, ale zdecydowali się ją odrzucić i nie pozwolić, aby ograniczone poglądy społeczeństwa ich definiowały. Musieli udowodnić swoją siłę i wytrwałość, gdy po raz pierwszy pokazali swój międzyrasowy pocałunek na ekranie w jednym z odcinków „Rookies”. Cenzorzy sieci grozili usunięciem tego segmentu, ale Daly i Brown nie ugięli się. Doskonała rejestracja i prezentacja programu pokazały ich niezachwianą więź i zaangażowanie wobec siebie nawzajem oraz swoich ideałów.

Mimo że małżeństwo Browna i Daly ostatecznie zakończyło się rozwodem po dwudziestu czterech latach, ich historia miłości pozostaje inspirująca. Sforsowali uprzedzenia i społeczne normy, aby pokazać, że miłość nie zna granic. Oddajmy hołd ich niesamowitej podróży i podzielmy się ich historią miłości pokonującej wszystkie wyzwania.

 

 

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: