„Czy zechciałbyś mieszkać w tym budynku, gdzie jest ponad 30 000 osób? 😱 Nazywają to „dystopijnym” apartamentem, gdzie nawet trudno oddychać.” 😲

W Chinach istnieje duży drapacz chmur, nazwany „Dystopian Apartment”, który może pomieścić 30 000 osób. Film na TikToku opublikowany przez @fatheristheone, wykorzystujący drona, pokazał oszałamiającą skalę budynku, jego wnętrze oraz charakterystyczną architekturę. Wiele osób zna pojęcie społeczeństwa dystopijnego lub czytało książki na jego temat. Takie książki zazwyczaj przedstawiają społeczeństwo pozbawione człowieczeństwa lub takie, które żyje w strachu. Chociaż większość z nich to fikcja literacka, niektórzy uważają je za opowieści ostrzegawcze. Teraz istnieje kompleks apartamentów w Chinach, który ma wszystkie udogodnienia potrzebne do zamieszkania przez 30 000 osób.

Alicia Loo, główna projektantka hotelu Singapore Sands, zaprojektowała apartament Regent International w Qianjiang Century City, Hangzhou. Został on zbudowany w 2013 roku, ma 675 stóp wysokości i może pomieścić około 20 000 osób. W zależności od strony, budynek ma 36 lub 39 pięter i kształt litery S. Z wieloma ludźmi mieszkającymi pod jednym dachem, jest to jedno z najgęściej zaludnionych miejsc na świecie. Regent International oferuje ponad trzydzieści pięter z różnymi udogodnieniami, w tym salony paznokci, baseny i restauracje. Sklepy spożywcze i kawiarnie internetowe także są dostępne. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz w tym „dystopianicznym apartamencie”.

 

Możliwe, że wielu mieszkańców nigdy więcej nie opuści swoich domów, co stawia pytanie o to, czy będą cierpieć na brak światła słonecznego i świeżego powietrza. Ważne jest, aby pamiętać, że mieszkańcy nie są zobowiązani do zamieszkania w „dystopianicznym apartamencie” ani do pozostawania w domu. Większość mieszkańców to studenci, młodzi profesjonaliści lub influencerzy, którzy uważają, że łatwo i tanio jest mieszkać w budynku w kształcie litery S. Dzięki wszystkim udogodnieniom pod jednym dachem, Regent International zapewnia bardzo wygodne mieszkanie. Dodatkowym plusem jest przystępność cenowa. Ceny i wielkości jednostek są różne, a miesięczne opłaty zaczynają się od 1500 RMB (około 200,00 USD) i sięgają 4000 RMB (nieco mniej niż 600,00 USD).

Chociaż niektórzy wyrażają obawy co do tego, że jest to „dystopianiczny apartament”, inni chwalą jego kreatywny design. Jako „najbardziej zrównoważony budynek mieszkalny na ziemi” również zdobył uznanie. W środku kryzysu mieszkaniowego w USA pojawia się specjalna szansa. Koncept „dystopianicznego apartamentu” może być sposobem na zwiększenie przestrzeni mieszkalnej bez zajmowania dużej ilości ziemi. Warto zauważyć, że Whittier w stanie Alaska już przyjął podobną koncepcję. Wszyscy 272 mieszkają w 14-piętrowym budynku, który wygląda jak kompleks apartamentów przekształcony z hotelu. Ten budynek posiada urządzenia pocztowe, posterunek policji, szkołę, kościół i inne udogodnienia, podobnie jak w Chinach.


Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: