„Zawsze szczęśliwa i uśmiechnięta dziewczynka! 😪 Rzadka wada genetyczna nadaje jej unikalny i uroczy uśmiech!” 😍

Ayla, wyjątkowa dziewczynka, ucieszyła Christinę i Blaze’a, gdy pojawiła się w Południowej Australii w grudniu 2021 roku. Jednak Ayla cierpi na rzadką chorobę zwana bilateralną makrostomią, która sprawia, że jej usta są większe niż normalnie w chwili urodzenia. Zjawisko to występuje w wyniku niepełnego zrośnięcia warg podczas rozwoju płodowego.

Ayla ma trudności z regularnym jedzeniem z powodu tej cechy, ale jednocześnie daje jej to uporczywy, uroczy uśmiech. Niestety, z powodu swojego stanu, ludzie porównują wygląd Ayla do postaci literackich.

Tylko niewielka liczba ludzi na całym świecie cierpi na bilateralną makrostomię, a Ayla jest jedną z nich. Na szczęście problem ten może być leczony za pomocą operacji chirurgicznej.

Kąciki ust Aylę zostaną zamknięte podczas prostej operacji, co pozwoli jej kontynuować normalny wzrost i jedzenie. Mogą pojawić się niewielkie blizny po tym zabiegu, jednak można je zredukować za pomocą dalszej terapii laserowej.

Regularnie umieszczają filmy z córką w mediach społecznościowych, a od momentu ogłoszenia leczenia, życzenia powodzenia zalały ich wsparciem, wierząc, że wszystko ułoży się dobrze dla Ayla.


Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: