«Niesamowita historia życia Ronniego i Donniego, którzy są bliźniakami syjamskimi! 😳 Są najstarszymi na świecie! » 😲

Jednak jak rzadko się zdarzają, około jedno na 50 000 urodzeń kończy się bliźniętami syjamskimi, z których około 70% to dziewczęta. Większość bliźniąt syjamskich umiera w ciągu doby po urodzeniu się lub jest martwych urodzeń. Historia Ronniego i Donniego Galionów, którzy urodzili się z połączonymi brzuchami i miednicami, przeciwstawiła się tym przewidywaniom i zapewniła im miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa.

Donnie i Ronnie urodzili się 25 października 1951 roku w Dayton, w stanie Ohio. Przez dwa lata spędzone w szpitalu przechodzili kilka zabiegów, ale lekarze stwierdzili, że nigdy nie mogliby być oddzieleni. Mimo że byli fizycznie identyczni, każdy bliźniak miał unikalny zestaw organów i kończyn. Po ich narodzinach rodzice bliźniaków, Eileen i Wesley, otrzymali propozycje wystawienia swoich dzieci; jednakże ostatecznie zgodzili się ze względu na ograniczenia finansowe.

Wyruszając w trzydziestoletnią trasę po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej, Ronnie i Donnie zdobyli sławę i użyli swoich pieniędzy, aby zapewnić swojej rodzinie byt. Przenieśli się do Dayton w 1991 roku i tam wolno żyli przy wsparciu swojego młodszego brata Jima i jego żony Mary. Dopasowując się do swojej szczególnej sytuacji, bliźniacy stworzyli rutyny wykonywania obowiązków domowych, w tym gotowanie, sprzątanie i golenie. Nawet pomimo podobnych trudności Ronnie i jego brat Donnie pozostali odrębnymi osobami, z czym Ronnie miał bardziej spokojne usposobienie.

Ronnie i Donnie łamali rekordy i dokumentowali swoje doświadczenia, występując w programach telewizyjnych przez całe życie. Bliźniacy wytrwali w obliczu trudności zdrowotnych w swoich późniejszych latach, które obejmowały hospitalizację i opiekę całodobową, dzięki wsparciu rodziny i społeczności.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: