😰 „Niezapomniana i przerażająca historia Blanche Monnier, która była więziona w swoim pokoju przez 25 lat! Jak do tego doszło?” 💔

To brzmi jak z horroru, produkcji Hitchcocka lub najgorszych koszmarów, ale to była prawdziwa zbrodnia, do której zachęcali ludzie, których kochała i którym ufała najbardziej. To historia uwięzienia i tortur Blanche Monnier.

Blanche Monnier była kiedyś olśniewającą osobą towarzyską, którą uważano za zmarłą i pochowaną przez ponad 25 lat, zanim została odnaleziona ledwo żywa i uwięziona w ciemnym strychu majątku swojej rodziny. Blanche była zdecydowaną osobą, która pragnęła kontrolować swoje życie. Była odważna i podziwiana za swoją urodę wśród wyższych sfer, do których należała.

W 1876 roku oznajmiła rodzinie, że planuje poślubić prawnika, który był od niej o kilka lat starszy i równie biedny jak ona. Jej matka z wściekłością odmówiła zgody na ten związek. Następnie nakazała córce odrzucić jego propozycję. Blanche oznajmiła, że nie zamierza tego zrobić. Po straszliwej kłótni jej matka zamknęła ją w małym strychowym pokoju z zakratowanymi oknami, które uniemożliwiały jakiekolwiek światło. Matka ostrzegła, że jeśli Blanche chce odzyskać wolność, musi zerwać planowane małżeństwo z tym niewłaściwym mężczyzną. Blanche nie ustąpiła.

 

Była zamknięta na strychu, śpiąc na gnijącej słomianej pryczy i jedząc tylko resztki posiłków matki. Bracia, matka i cały personel majątku Monnierów rozprzestrzeniali mit, że Blanche niespodziewanie zmarła w 1876 roku. Jej rodzina udawała, że są w głębokiej żałobie, ilekroć byli publicznie. Kontynuowali swoje udawane żałoby i sprzedali swoją historię kilku mediom. Nikt nie kwestionował raportu, że zmarła. W końcu dlaczego rodzina miałaby kłamać?


Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: