😥«Szczegóły i tło znanej fotografii z „Pocałunku życia” z 1967 roku!»😲

W historii fotografii to zdjęcie pozostaje unikalnym i poruszającym momentem uchwyconym na zdjęciu. Pokazuje ono bohaterski i pilny moment, w którym mężczyzna stoi wysoko na słupie energetycznym, wykonując resuscytację krążeniowo-oddechową u swojego kolegi, który został porażony prądem.

Randall Champion i Jay Thompson, sfotografowani w 1967 roku w trakcie srogiej fali upałów, która ogarnęła miasto, są głównymi bohaterami tego dramatycznego obrazu. Mimo że narażeni byli na niebezpieczeństwo, obaj postanowili naprawić przeciążenie wywołane nadmiernym użytkowaniem klimatyzatorów.

W niespodziewanym zwrocie akcji Randall został uderzony silnym przepięciem elektrycznym i zdołał uniknąć śmierci tylko dzięki używaniu swojego sprzętu ochronnego. Jay zobaczył niebezpieczną sytuację i szybko zareagował. Instynktownie rozpoczął ratowanie życia, wspinając się na kolejny słup, przypominając sobie umiejętności z kursu ratownictwa wodnego. Szybkie decyzje i błyskotliwe myślenie Jaya były kluczowe dla uratowania życia Randallowi. Szybka reakcja Jaya była widoczna, gdy Randall odzyskał przytomność w momencie przybycia pomocy medycznej.

Fotograf Rocco Morabito dokonał spostrzeżenia, które doprowadziło do stworzenia tego obrazu. Rocco początkowo został wysłany, aby zrelacjonować strajk pracowników kolejowych, gdy przypadkowo natknął się na ten napięty moment, przeglądając okolicę w poszukiwaniu ciekawych ujęć. Umiejętnie udokumentował on rozwijającą się sytuację, zachowując bohaterską akcję Jaya.

Utrwalenie tego niezwykłego momentu w historii było ostatecznie możliwe dzięki decyzji Rocco o uwiecznieniu zdarzenia, nawet jeśli było to w ramach niezwiązanej z tym zadaniem.

 

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: