💔 „Smutek psa oddanego do schroniska: Jaka była przyczyna?” 😥

Mimo że posiadanie psa to zobowiązanie na całe życie, wielu ludzi niestety rezygnuje z nich, nie zastanawiając się, co się z nimi stanie. Ta przerażająca historia to tylko jeden przykład takiego bezwzględnego porzucenia. 7-letni samiec psa został właśnie oddany do schroniska Animal Control Shelter w Greenville, w stanie Teksas. Powód? Jego właściciel uważał, że nie będą mieli wystarczająco dużo czasu dla psa, ponieważ spodziewali się dziecka. Wyobraź sobie zamieszanie i smutek, jakie musiał poczuć ten biedny pies, gdy został oderwany od jedynego domu, który znał.


Stanął w obliczu ryzyka zostania uśmierconym w przepełnionym schronisku, oprócz niepewności co do znalezienia nowego domu. Na szczęście Lone Star Puppy Ranch i Dog Ranch Rescue wkroczyły do akcji i opłaciły opłatę za adopcję w wysokości 17 dolarów, aby uratować tego słodkiego szczeniaka od uśpienia. Nie mogąc powstrzymać swojego niezadowolenia, napisali na Facebooku, aby wyrazić swoje zdziwienie i gniew z powodu wyboru właściciela. Organizacja zastanawiała się nad zachowaniem właściciela w serdecznym poście i błagała go, aby rozważył emocjonalne szkody, jakie wyrządził psu. Czy było dla nich tak łatwo rozstać się z siedmioletnim przyjacielem? Czy czuli jakiekolwiek żale, gdy stali w kolejce do schroniska? Te pytania były przygnębiającym przypomnieniem o kosztach, jakie ten rodzaj lekceważenia niesie dla bezradnych zwierząt. Pies, który teraz nosi imię Rooney, był w znacznym bólu fizycznym spowodowanym chaosem, ale był odporny i o dobrym sercu.

Wiedzą, co oznacza być naprawdę oddanym; dlatego chcą umieścić go w rodzinie, która nigdy go nie opuści. Chociaż boli myśl, że Rooney musiał przejść przez tak straszliwy incydent, możemy pocieszyć się tym, że jest bezpieczny i w kompetentnych rękach zespołu ratunkowego. Poprzez rozpowszechnianie informacji o Rooneyu możemy pomóc mu znaleźć nowy dom, w którym będzie kochany i akceptowany takim, jakim jest.

 

 

 

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: