Jaką prawdę kryje za sobą to urocze oblicze psa? Smutna historia Jackie.

Trudno przejść obok tego niesamowitego i niezwykłego psa. A ona z kolei będzie szczęśliwa, że możesz się z nią bawić. Urodziła się taka – radosna, pogodna i aktywna. Ale tylko nieliczni wiedzą, co kryje się za tym słodkim uśmiechem psa.

Właściciele długo milczeli i chcieli zachować to w tajemnicy, ale potem zdecydowali się opowiedzieć tę historię całemu światu, aby inni byli świadomi i wyciągnęli odpowiednie wnioski.

Gdy była jeszcze bardzo mała, nie wyróżniała się w żaden sposób. Jednak pysk psa zawsze był ciemniejszy niż inne części ciała. Wszystko było w granicach normy, jak sądzili właściciele. Ale gdy skończyła 2 lata, zaczęła się dramatycznie zmieniać: jej futro stało się jaśniejsze w ogromnych plamach, a Jackie sama zaczęła gorzej orientować się w przestrzeni.

Porady i opinie specjalistów były sprzeczne. Leczyli ją na alergię, potem na coś innego, ale potem doszli do wniosku, że zwierzak ma wadę genetyczną. Później to zostało częściowo potwierdzone, gdy właściciele dowiedzieli się strasznej prawdy o sprzedawcy szczeniaka. Okazało się, że złamał on zasady, aby zdobyć dużo pieniędzy, a teraz dokładne pochodzenie Jackie jest nieznane. Tymczasem pies zaczął tracić wzrok, a plamy stawały się coraz liczniejsze.

Gdy weterynarze postawili diagnozę, okazało się, że ta choroba jest niezwykle rzadka. Chodzi o to, że komórki odpornościowe zaczęły „działać” przeciwko organizmowi psa. Stopniowo niszczą inne geny w okolicy pyska. W rezultacie tego „buntu” komórek zaburzona jest pigmentacja sierści, a komórki wrażliwe na światło są dotknięte. Jak można na to patrzeć i nie płakać?


 

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: