„To naprawdę istotne! 😲Czy wiesz, co oznacza, gdy widzisz gwiazdę na stodole lub domu? Czy wiesz dlaczego?” 🤔

 

Te gwiazdy są o wiele więcej niż tylko dekoracje, nawet jeśli zawieszenie gwiazd na domach lub stodołach jest cenioną amerykańską tradycją. Dla rolników gwiazdy oznaczają coś większego i bardziej znaczącego niż tylko ładne przedmioty. Obserwacje gwiazd nad wejściem do stodoły mają bogatą historię, sięgającą ponad wiek.

 

Ich sława wzrosła jeszcze bardziej podczas wojny secesyjnej, i nadal zwykle są one kojarzone z szczęściem i fortuną. Różne kolory gwiazd są powiązane z różnymi rzeczami i mają swoje własne znaczenie i znaczenie. Nawet jeśli praktyczne zastosowanie zwyczaju zmalało z czasem, nadal istnieje on jako symbol kultury i tradycji. Brązowe gwiazdy symbolizują siłę i koleżeństwo, podczas gdy białe gwiazdy są symbolem energii i czystości. Fioletowa gwiazda natomiast oznacza świętość.

 

Niebieski lub czarny odcień ma chronić gospodarstwo, którego stodoła ozdabia gwiazda. Zielone gwiazdy symbolizują płodność i rozwój dla upraw, które są uprawiane na farmie, podczas gdy jasnożółte gwiazdy symbolizują miłość, jaką ludzie mają do słońca. Niemiecko-amerykańscy rolnicy wierzyli, że będą chronieni przed złymi duchami i zwiększą swoje szanse na obfity plon, jeśli umieścą gwiazdy na samym szczycie swoich stodół. Według Festiwalu Folklorystycznego w Kutztown, przekształcenie gwiazdy stodołowej w gwiazdę heksagonalną rozpoczęło się w 1952 roku za sprawą człowieka o imieniu Milton Hill.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: