„Spełniła swoje marzenie!”: Dziewczyna, która nigdy w życiu się nie uśmiechała, została modelką

Dziewczyna urodziła się z rzadkim zespołem

Tyla Clement, lat 24, z Nowej Zelandii, nigdy w życiu się do nikogo nie uśmiechnęła.

Lekarze zidentyfikowali ją z zespołem Mebiusa, wrodzoną wadą charakteryzującą się całkowitym brakiem wyrazu twarzy, gdy miała osiem miesięcy. Tyla nie może nawet się uśmiechnąć, unieść brwi ze zdumienia ani poruszyć górną wargą, kiedy cierpi na tę chorobę.

To zrozumiałe, że takie dziecko będzie nieustannie wyśmiewane i szykanowane przez rówieśników. Dziewczyna była nie tylko poniżana moralnie, ale także maltretowana fizycznie. Tyla pamięta, jak założono jej torbę i bito ją po nogach, aż zemdlała, ku radości jej prześladowców.

Lekarze dali jej kiedyś promyk nadziei – w wieku jedenastu lat przeszła operację, która się nie powiodła. Potem występowanie publiczne stało się jeszcze trudniejsze. Dziewczyna popadła w ciężką melancholię i wielokrotnie próbowała popełnić samobójstwo.

„Byłem w ciężkiej depresji. Lekarze powiedzieli, że mój stan psychiczny można porównać do zespołu stresu pourazowego w wojsku – wspomina Tyla.

W końcu rozwinęła się i nauczyła akceptować siebie taką, jaka była. Zaczęła ćwiczyć na siłowni i uczyć się medytować. Postanowiła założyć własnego bloga TikTok po osiągnięciu wewnętrznego spokoju, w wyniku czego jej życie ogromnie się poprawiło. Ludzie wśród jej subskrybentów zachęcali ją do wiary w siebie i budowania pewności siebie. Ma teraz 29 000 obserwujących na Instagramie i 27 000 wielbicieli TikTok, a jej zwolennicy są zachwyceni jej wspaniałą narracją.

Życiowe pragnienie Klemensa spełniło się w tym roku, kiedy agencja modelek Zebedee podpisała z nią kontrakt.

„Szczerze mówiąc, to spełnienie marzeń, aby podpisać kontrakt z niesamowitą agencją, taką jak Zebedee, i być częścią tak niesamowicie inspirującego i ważnego ruchu. Naprawdę chcę zostawić swój ślad w branży modelek, wiem, że mam tak wiele do zaoferowania i wiem, że mam ten niesamowity dar i zdolność inspirowania innych”. – mówi dziewczyna.

„Kolejną rzeczą, której nauczyłem się podczas mojej podróży do odkrywania siebie, jest to, że potrafię się uśmiechać. Mój uśmiech należy do mnie i tylko dlatego, że nie wygląda jak uśmiech większości populacji, nie oznacza, że ​​mój uśmiech nie jest uśmiechem. Myślę, że mała Tyla byłaby dziś ze mnie niesamowicie dumna” – powiedziała z przekonaniem modelka.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: