3-latek, który zbudował swój wymarzony dom na swoim podwórku

Luke Thiull to 13-letni chłopiec z Iowy, który nie jest typowym nastolatkiem. Podczas gdy większość dzieci w jego wieku skupia się na rzeczach takich jak smartfony i gry wideo, Luke ma niezwykłą pasję. Postanowił zbudować mały domek w ogrodzie swoich rodziców, i jest to naprawdę imponujące!

Ten młody i utalentowany chłopiec ciężko pracował nad swoim małym projektem domu, który kosztował go około 1 500 dolarów amerykańskich. To jak spełnienie jego marzeń. Możesz go zobaczyć na jego stronie Facebook „Luke Thill”.

To naprawdę niesamowite, że Luke wybrał się na coś takiego zamiast siedzieć przy ekranach, jak wiele dzieci dzisiaj. Mówi o swoim pragnieniu zbudowania własnego domu na swoim kanale YouTube, mówiąc, że chciał zrobić coś innego i konstruktywnego, kiedy czuł się znudzony.

Aby zrealizować swój projekt, Luke przez około rok oszczędzał pieniądze i zbierał materiały. Wykonywał różne prace dorywcze, kosił trawniki, a nawet organizował zbiórki online. Otrzymał także pomoc od przyjaciela, który znał się na pracach elektrycznych. Luke pomógł mu oczyścić jego garaż w zamian za pracę elektryczną.

Luke jest wyjątkowo świadomy ekologii, wykorzystując w swoim miejscu zamieszkania około 75% materiałów z recyklingu, niektóre z nich znalazł u swojej babci. Ponadto, jego drzwi wejściowe to hojny prezent od przyjaciela jego wujka.

Mieszkanie Luke’a ma około 89 stóp kwadratowych, o wymiarach 10 stóp długości i 5 ½ stopy szerokości. Chociaż jest zasilane elektrycznością, to brakuje mu udogodnień sanitarnych, takich jak łazienka czy prysznic. Luke przyjmuje koncepcję życia minimalistycznego, priorytetem stawiając prostotę i unikając ciężaru znacznej hipoteki.

Luke nagrał kilka krótkich filmów na YouTube, aby podzielić się swoim projektem i motywacją z innymi. Wzbudził ciekawość wielu ludzi.

Luke dostał trochę pomocy od swoich rodziców przy budowie i finansach, ale jego tata, Greg, upewnił się, że Luke płaci za większość rzeczy sam. Greg uważa, że to świetna okazja dla dzieci, aby nauczyć się życiowych lekcji i robić coś produktywnego, zamiast tylko grać w gry wideo.

Dla Luke’a ten domek to spełnienie marzeń, przytulna oaza, gdzie może się zrelaksować i cieszyć się swoim osobistym azylem. Jest wyposażony w podstawowe rzeczy, takie jak mikrofalówka, telewizor i antresola z wygodnym łóżkiem. Na podwórku znajduje się wygodny grill. Luke często używa go jako miejsca do nauki po szkole, a czasami nawet nocuje tam.

Luke żywi ambitne aspiracje i wyobraża sobie budowę nieco większego domu, gdy rozpocznie studia. Ponadto, aspiruje do bycia inspiracją dla innych młodych ludzi.

Jego wyraźne przesłanie jest proste: „Mam na celu pokazanie dzieciom, że budowanie w tym wieku jest rzeczywiście osiągalne.”

Historia Luke’a jest niewątpliwie podnosząca na duchu. Jest to dowód na to, co zdeterminowane młode jednostki z jasno określonym celem, niezachwianym poświęceniem i odrobiną wsparcia rodziców mogą osiągnąć. Jeśli uważasz, że niesamowity mały domek Luke’a jest imponujący, udostępnij go i daj tej historii kciuka w górę, aby pomóc w rozpowszechnianiu tej źródła motywacji!

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: