„Mały geniusz”: 9-letnia dziewczynka wykonuje „Lato” Vivaldiego na skrzypcach

Ta utalentowana dziewczyna ma przed sobą świetlaną przyszłość

Mamy teraz dostęp do nieznanych wcześniej muzyków-wirtuozów w wyniku ogólnoświatowego wzrostu reality show i konkursów muzycznych.

Jednak od 9-letniego ucznia skrzypiec nie oczekuje się, że wyda te niewiarygodne dźwięki. Choć ma dopiero dziewięć lat, już wyrabia sobie markę.

Nazywa się Soro Lavorgna. Podczas finału Prodiges, francuskiego talent show ocenianego przez wiolonczelistę Gautiera Capuçona, z udziałem gwiazdy opery i tancerki, Soro wykonał oszałamiającą wersję „Summer” Vivaldiego.

W programie występują młode talenty, które wykorzystują muzykę klasyczną do śpiewania, gry na instrumentach i tańca. W tym ostatnim odcinku francusko-japoński skrzypek wykonał nową kompozycję Maxa Richtera „Summer” Vivaldiego.

Podczas konkursu sędzia Capuçon powiedział jej: „Zaimponowałaś nam. Wykazujesz się fantastyczną koncentracją i pewnością siebie przez te dziewięć lat.”

Obok Soro wystąpiła orkiestra Divertimento, prowadzona przez dyrygenta Zahię Ziouaniego. Pozostali dwaj jurorzy również byli pod wrażeniem.

Sędzia Julie Fuchs to sopran o międzynarodowej renomie, a sędzia Marie-Claude Pietragalla to primabalerina i choreograf.

Sora był najmłodszym kandydatem w opozycji. W wieku czterech lat podjęła lekcje gry na skrzypcach w Konserwatorium w Cannes.

W ciągu zaledwie pięciu lat stała się muzyczną siłą, grając na swoim instrumencie z niezwykłą wprawą i precyzją. Lubi pracować nad swoimi umiejętnościami i praktykami przez dwie godziny dziennie.

Chociaż Sora nie wygrała całego konkursu, była chwalona za swój występ. Chociaż 12-letnia tancerka baletowa Sacha ostatecznie zdobyła trofeum, Sora ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: