„Stary, ale Złoty”: 20 zapomnianych, ale absolutnie niesamowitych scen tanecznych ze starych musicali

Pamiętasz te Musicale?

Znane są wyszukane dekoracje, kostiumy i układy taneczne musicali. Dzięki tej kompilacji 20 niedocenianych scen tanecznych z klasycznych musicali będziesz tupać palcami u stóp!

Numer 20 pochodzi z filmu „Pirate Ballet” z 1948 roku, w którym występuje utalentowany taneczny duet Gene Kelly i Judy Garland.

„I Like Myself” z musicalu „It’s Always Fair Weather” z 1955 roku zajmuje 19 miejsce.

Numer 18 to układ taneczny do piosenki „The Ballet of the Red Shoes” z brytyjskiego dramatu „The Red Shoes” z 1948 roku.

Legendarny układ choreograficzny Boba Fosse do piosenki „Take Off With Us” awansował na 15. miejsce w porównaniu z utworem „All that Jazz” z 1979 roku.

Piosenka „Jumpin’ Jive” z musicalu „Stormy Weather” z 1943 roku znalazła się w pierwszej dziesiątce. W filmie wystąpili Lena Horne, Cab Calloway i Bill „Bojangles” Robinson.

Trzecia piosenka to „Born to Jive” z musicalu „Grease” z 1978 roku. Film z Johnem Travoltą i Olivią Newton-John w rolach głównych stał się wielkim przebojem kasowym.

„The Best Things Happen While You’re Dancing” z „White Christmas” to druga najbardziej niedoceniana scena taneczna.

Musical prezentował przebój Binga Crosby’ego i gwiezdny taniec gwiazdy Vera-Ellen. Rosemary Clooney i wielki Danny Kaye byli także w filmie muzycznym z 1942 roku.

Rutyna z piosenki „Moses Supposes” z musicalu „Deszczowa piosenka” z 1952 roku zajęła pierwsze miejsce wśród najbardziej niedocenianych.

Jeden z najwspanialszych spektakli tanecznych w filmie stworzyli Donald O’Connor i niezrównany Gene Kelly.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet