„Jestem dumną babcią pięciorga wnucząt!” 57-letnia supermodelka odpowiedziała na krytykę zdjęcia w kostiumie kąpielowym

Wszystko zaczęło się od tego, że Paulina Porizkova opublikowała na Instagramie swoje zdjęcie, na którym pokazała postać w czarnej bieliźnie. „Prawie 58? Musi być babcią i robić na drutach przy kominku. Dobrze! Jestem dumną babcią pięciorga wnucząt, sweter, który mam na sobie, sama zrobiłam na drutach i stoję przy kominku” – podpisała się pod zdjęciem.

Pod postem pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. „Oczywiście tak wyglądają kobiety w wieku 58 lat z mnóstwem pieniędzy, dostępem do najlepszych nieinwazyjnych terapii, inwazyjnymi zabiegami, wypełniaczami, botoksem, laserami, terapią światłem czerwonym, zabiegami stymulującymi kolagen, trenerami, osobistymi szefami kuchni, drogim jedzeniem” itd. Bez tego wszystkiego wyglądam tak w wieku 59 lat” – napisała jedna z pań. – Ale nie postarzałeś się pięknie. Wyglądasz staro, po prostu masz dobre dane” – powiedział inny.
Modelka została poproszona o zaprzestanie popisywania się nagim ciałem prawie po siedemdziesiątce, a wielu zauważyło, że nie wygląda jak przeciętna kobieta w jej wieku. Dlatego jej próby przedstawienia kobiet po 50-tce, które zaleca kochać i nie wstydzić się, zostały nazwane śmiesznymi – pisze Spletnik.

Porizkova zebrała dla siebie najbardziej nieprzyjemne komentarze w osobnym poście i odpowiedziała hejterom. „Wiele niemiłych komentarzy jest związanych z tym, że potrzebuję aprobaty – co jest po części prawdą, naprawdę potrzebuję być zauważona, lubię się wyrażać. Jednak najmniej podobają mi się komentarze, że ponieważ jestem wysoka i szczupła: „Nie wolno mi reprezentować kobiet w moim wieku, ponieważ nie wyglądam jak typowa kobieta w moim wieku. Nie próbuję reprezentować wszystkich kobiet w moim wieku. Jak mogę? A kto mógł? Czyż wszyscy nie wyglądamy inaczej i czy to nie jest nasze piękno, nasza wyjątkowość?” Ona napisała.

Porizkova wezwała wszystkich, aby nauczyli się kochać siebie: „Naprawdę smutne jest to, że kobiety z powodu swojej niepewności nie mogą znaleźć w sobie siły, by kochać siebie za to, kim są. Kochaj swoje ciało. Zamiast tego będą porównywać, zazdrościć, zawstydzać innych i próbować skłonić innych do zrobienia tego samego. Jedyne, co naprawdę możesz zrobić, to po prostu być sobą i żyć swoim życiem.”
Amerykańska supermodelka czeskiego pochodzenia Paulina Porizkova karierę modelki rozpoczęła w latach 80. w Paryżu. W wieku 18 lat została pierwszą modelką z Europy Wschodniej, która pojawiła się na okładce Sports Illustrated Swimsuit Issue. W sierpniu 1987 pozowała dla magazynu Playboy.


Porizkova znana jest z tego, że otwarcie sprzeciwia się ageizmowi. Na swoim blogu wielokrotnie pisała o prawie kobiet do niefarbowania siwych włosów i publikowała swoje nagie zdjęcia, potępiając fakt, że „seksualność i nagość są mile widziane w młodości kobiety, ale potępiane w dojrzałości”.
Paulina Porizkova nie zamierza też położyć kresu swojemu życiu osobistemu. Nie tak dawno modelka zerwała z amerykańskim scenarzystą, reżyserem i producentem Aaronem Sorkinem, z którym wystąpiła na rozdaniu Oscarów w 2021 roku.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: