„Unikanie domu opieki”: mężczyzna zbudował pracownię ogrodową dla swojego starszego ojca

Świetna alternatywa dla domu opieki

Patrick Chastenet zbudował w swoim ogrodzie małą drewnianą pracownię, aby pomieścić starzejącego się ojca i uniemożliwić mu pójście do domu spokojnej starości.

Patrick Chastenet mieszka ze swoim 83-letnim ojcem i żoną Marie-Laure we Francji. Starszy mężczyzna nie chciał przenieść się do domu opieki, kiedy nie był już w stanie samodzielnie mieszkać.

Ponadto mieszkanie w tych specjalistycznych placówkach może być bardzo drogie, ponieważ Patrick musiałby płacić 2000 euro miesięcznie, aby umieścić ojca w domu spokojnej starości.

Nie chciał wracać do mieszkania ani domu spokojnej starości. Musieliśmy znaleźć alternatywę, ponieważ dom nie został zaprojektowany tak, aby pomieścić tak wielu ludzi, jak wyjaśniła Marie-Laure Chastenet.

Następnie Patrick i Marie-Laure podjęli decyzję o zainwestowaniu w małą drewnianą pracownię, którą umieściliby w swoim ogrodzie. Na budowę tego domku wydali łącznie 37 000 euro.

Drewniane studio o powierzchni 15 m2 składa się z salonu, kuchni i łazienki. Dla wygody ojca Patryka w specjalnie umeblowanym domku zaprojektowano wnętrze przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Sterylne biura są również odpowiednie dla osób starszych lub osób o ograniczonej mobilności.

Starszy mężczyzna jest w stanie zachować swoją niezależność i autonomię, pozostając jednocześnie blisko swojej rodziny dzięki tak zaadaptowanemu lokum. Jest z nami i w domu.

Patrick Chastenet zwierzył się: „Ma swoją niezależność, ale jeśli jest jakiś problem, jest tylko 5 metrów, aby się z nim zobaczyć”.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie przy domu pracowni ogrodowej, aby gościć przyjaciół, gościć osoby starsze lub założyć biuro.

Ta alternatywa przyczynia się do wzmocnienia więzi rodzinnych, a także pozwala uniknąć kosztów domu spokojnej starości.

Ojciec Patryka mieszkał wcześniej kilkaset kilometrów od syna w tej pracowni ogrodniczej. Dziś może zainwestować więcej energii w rodzinę i zająć się swoimi wnukami.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: