10 krótkich faktów o Julii Roberts, których większość ludzi nie zna

Julia Roberts jest kultową postacią w świecie rozrywki, ze znakomitą karierą trwającą ponad trzy dekady. Pomimo jej światowej sławy, istnieje kilka mało znanych faktów na temat aktorki, które są dość zaskakujące. Oto kilka fascynujących szczegółów na temat Robertsa, które mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie.
10. Wychowana w rodzinie o silnym zapleczu artystycznym, Roberts odziedziczyła miłość do sztuk performatywnych od obojga rodziców, którzy byli zaangażowani w przemysł rozrywkowy jako aktorzy i pisarze.
9. Zróżnicowane pochodzenie Roberts odzwierciedla mieszane dziedzictwo jej rodziny, której korzenie sięgają kultur angielskiej, irlandzkiej, szkockiej, walijskiej, niemieckiej i szwedzkiej.
8. W przeciwieństwie do swojej ostatecznej ścieżki kariery aktorskiej, Roberts początkowo marzyła o zostaniu weterynarzem, a nawet prowadziła dziennikarstwo na studiach, zanim ostatecznie zdecydowała się podjąć aktorstwo.
7. Ze swoim oszałamiającym wyglądem i urokiem, Roberts regularnie pojawia się na różnych listach i ankietach oceniających najbardziej atrakcyjne osoby na świecie. Jest konsekwentnie wybierana przez magazyn People wśród 50 najpiękniejszych celebrytów i często jest uznawana za jedną ze 100 najlepszych gwiazd filmowych wszechczasów.
6. Pomimo bycia czołowym kandydatem do roli Poison Ivy w filmie 1997 “ Batman & Robin “, Roberts odrzucił ofertę i rola ostatecznie trafiła do Umy Thurman. Film okazał się krytyczną i komercyjną klapą, uważaną za jedną z najgorszych w historii kina.5. Roberts ma unikalną rutynę makijażu, w której woli leżeć na plecach podczas nakładania makijażu, twierdząc, że zmniejsza to napięcie mięśni jej twarzy i pomaga jej poczuć się bardziej zrelaksowana.
4. Roberts była kiedyś zaręczona z innym aktorem Kieferem Sutherlandem, którego poznała na planie filmu 1990 “ The Comedians”. Jednak ich związek zakończył się na kilka dni przed planowanym ślubem w 1991 roku.


3. Roberts przeszła do historii, stając się najlepiej opłacaną aktorką wszechczasów za rolę w filmie „Erin Brockovich” z 2000 roku, otrzymując rekordową kwotę 20 milionów dolarów. Rekord najlepiej opłacanego aktora należał do Jima Carreya za rolę w „The Cable Guy”.
2. Brat Robertsa, Eric Roberts, jest także aktorem i nominowanym do Oscara. Jego sukces zainspirował Julię do zajęcia się aktorstwem, a jej siostrzenica, Emma Roberts, również zdobywa sławę w branży rozrywkowej.1. W nieoczekiwanym hołdzie 9000-letnia samica szkieletu odkryta w Bułgarii została nazwana na cześć Robertsa. Szkieletowi nadano imię „Julia Roberts” ze względu na doskonale zachowane zęby, które uważano za równie ładne jak uśmiech aktorki.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet