„Robienie niemożliwego”: 10-letni chłopiec bez nóg został zawodowym deskorolkarzem

Ten mały chłopiec zainspirował wszystkich!

Kilka lat temu doszło do tragicznego zdarzenia, które przykuło uwagę ludzi na całym świecie. Matka zostawiła swojego sześciomiesięcznego synka Maksimkę samego w domu, kiedy poszła na spacer. Wybuchł pożar, a dziecko doznało poważnych poparzeń, w wyniku których amputowano mu obie nogi. W rezultacie matka straciła prawa rodzicielskie, a Maksimka trafiła do domu dziecka. W wieku dwóch lat został adoptowany przez rodzinę z Petersburga, która zaczęła zbierać fundusze na jego protezy, ostatecznie uzbierała około 4,5 miliona rubli.

Gdy Maksimka dorastał, zainteresował się deskorolką. Jego przybrana matka, Inna Lallav, pamięta, jak kupiła mu pierwszą plastikową deskorolkę, gdy był jeszcze młody.

Gdy dorósł, zaczął uczęszczać na treningi z Pawłem Muszkinem, prezesem miejskiej federacji deskorolkowej. Pavel zapoznał Maksimkę z legendami skateboardingu z całego świata, inspirując go do rozwijania swojej pasji.

Dwa lata temu Maksimka poznał Nicka Vuychicha, który stał się dla niego wielkim wsparciem i motywacją. Nick zachęcał Maksimkę do wiary w siebie i swoje możliwości, mówiąc mu, że jest piękny taki, jaki jest. Dzięki swojej ciężkiej pracy i poświęceniu Maksimka osiągnął wiele w skateboardingu. Brał udział w konkursach, zdobywał nagrody, dawał pokazy na imprezach miejskich.

Maksimka marzy o tym, żeby kiedyś wziąć udział w igrzyskach olimpijskich i zdobyć złoty lub srebrny medal. Codziennie trenuje i podróżuje po świecie z rodziną, zawsze nosząc ze sobą deskorolkę. Zwrócił nawet uwagę legendy skateboardingu, Tony’ego Hawka, który zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych film przedstawiający Maksimkę z podpisem „Nowy ulubiony skater”. Maksimka założył również własną stronę w mediach społecznościowych, gdzie udostępnia zdjęcia i filmy ze swoich treningów i zawodów ponad 44 000 obserwujących.

Historia Maksimki jest świadectwem odporności ludzkiego ducha i siły realizowania swoich pasji. Mimo wyzwań, przed którymi stanął, Maksimka odnajduje radość i spełnienie w jeździe na deskorolce, inspirując innych do wiary w siebie i swoje możliwości.

Post „Ten chłopak cię zainspiruje”. 10-letni beznogi deskorolkarz, który dokonuje niemożliwego pojawił się jako pierwszy w Everythingfun.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: