„Nie mogę chodzić, ale mogę latać”: jak dziewczyna bez nóg została gimnastyczką powietrzną

Życzymy dalszych sukcesów tej niezwykłej kobiecie!

Jen Bricker-Bauer przyszła na świat bez nóg. Jej biologiczna matka nie mogła zaakceptować dziewczynki, ale szczęście się do niej uśmiechnęło, gdy wkrótce potem została adoptowana przez kochającą rodzinę.

Jej przybrani rodzice od najmłodszych lat wpajali jej, że strach nigdy nie powinien jej powstrzymywać. Jen wzięła sobie te słowa do serca. Dzięki temu już w młodym wieku mogła z rówieśnikami uprawiać koszykówkę i siatkówkę, a później uprawiała gimnastykę lotniczą.

Mimo przewidywań lekarzy, że nigdy nie będzie mogła samodzielnie chodzić ani nawet siedzieć, pozostała niezłomna w wierze w siebie. Co więcej, jej rodzice robili wszystko, aby czuła się tak samo zdrowa jak wszyscy inni. W ten sposób Jen opanowała chodzenie na rękach tak sprawnie, jak większość ludzi chodzi na nogach.

W młodym wieku ośmiu lat gimnastyka już ją fascynowała. Ta fascynacja rozpaliła się w 1996 roku, kiedy przykleiła się do ekranu telewizora, kibicując swojemu idolowi, Dominique’owi Moceanu, na igrzyskach olimpijskich. Wyobraź sobie jej zdziwienie, gdy później odkryła, że ​​Dominique jest jej biologiczną siostrą!

Napędzana tym odkryciem, Jen zaangażowała się w trening i odniosła wielki sukces. Wizja beznogiej dziewczyny dokonującej takich wyczynów spotkała się ze sceptycyzmem wielu osób. Została jednak mistrzynią, udowadniając wszystkim, że naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych.

Teraz dorosła kobieta, Jen jest profesjonalną akrobatką, wykonującą manewry w powietrzu, których nie potrafi wielu atletów z nogami. Ponadto nawiązała silną więź ze swoją biologiczną rodziną i wiedzie szczęśliwe życie.

Jen jest szczęśliwym mężem miłości swojego życia i razem planują wkrótce założyć własną rodzinę. W każdym razie życzmy dalszych sukcesów tej niezwykłej kobiecie!

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet