Słynna modelka Bella Hadid walczy z boreliozą z całych sił od ponad 10 lat

W 2012 roku pojawiły się pierwsze objawy boreliozy przenoszonej przez kleszcze, ale dopiero w 2015 roku postawiono jej diagnozę. Przez te wszystkie lata walczyła z chorobą, niestety nie udało jej się jej pokonać.

Borelioza, znana również jako borelioza układowa przenoszona przez kleszcze, jest chorobą zakaźną, która dotyka wiele osób, w tym znane osobistości. Oprócz Belli Hadid, jej brat Anwar, ich matka Yolanda, Justin Bieber, Avril Lavigne, Ashley Olsen, Alec Baldwin i inni również zostali dotknięci.

Główną przyczyną boreliozy jest przenoszenie bakterii Borrelia, które są przenoszone głównie przez kleszcze. Szybkie leczenie daje możliwość powrotu do zdrowia. Jednak top modelka przez ponad dekadę wstrzymywała się z podjęciem działań w celu jej przezwyciężenia.

W 2012 roku Bella miała pierwsze objawy boreliozy przenoszonej przez kleszcze, ale diagnoza została postawiona dopiero w 2015 roku. Od tego czasu, jak sama wyznała, na co dzień zmaga się z niepokojącymi objawami: bólami głowy, splątaniem, bezsennością, nieregularnymi bicie serca, nudności, trudności w oddychaniu i koncentracji, bóle stawów i mięśni i wiele innych.

Pewnego razu wspomniała, że ​​zapomniała o trasie z Malibu do swojego domu w Santa Monica, co świadczy o skali jej wyzwań. W konsekwencji zmuszona była porzucić swoje jeździeckie marzenia, rozstając się z koniem. Wyraziła: „Gdybym miała okazję wyróżniać się w jeździe konnej, nie robiłabym kariery modelki”.

Boreliozę można zazwyczaj leczyć antybiotykami, ale opóźnione leczenie może spowodować dysfunkcję ośrodkowego układu nerwowego, potencjalnie prowadząc do niepełnosprawności, a nawet śmierci. Według najnowszych doniesień Hadid może cierpieć na niewydolność nerek.

Zaniepokojeni fani zauważyli częste zdjęcia Belli z kroplówkami dożylnymi, co skłoniło ich do wywnioskowania obecności komplikacji. Problemy z nerkami są częstą konsekwencją tego stanu, a leki dożylne pomagają złagodzić bolesne objawy.

Leczenie modelki nie było łatwe. Hadid niedawno wyraziła udrękę z powodu rozdzierającego bólu spowodowanego chorobą i niezadowolenia z wyglądu w lustrze. Silne antybiotyki odbiły się na jej skórze. Jednak pomimo wszystkich wyzwań, nie ustaje w swojej walce.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: