Hollywood Queens: 10 aktorek, które nie straciły urody z wiekiem…

W wieku 67 lat Ava Gardner zmarła, ale do ostatnich dni pozostała promienna i piękna. Słusznie nosi tytuł jednej z najbardziej ponętnych aktorek minionego stulecia.

Obecnie 86-letnia Judi Dench jest niezwykle utalentowaną brytyjską aktorką, która odniosła wielki sukces w teatrze. Jednak w latach 80. rozwinęła też pasję do kina. W 2000 roku zdobyła uznanie zarówno publiczności, jak i reżyserów.

Wśród jej godnych uwagi dzieł są „Iris” oraz „Victoria and Abdul”, by wymienić tylko kilka.

W wieku 95 lat Angela Lansbury nadal pracuje w przemyśle rozrywkowym. W naszym kraju znana jest z roli w serialu „Morderstwo, napisała”, gdzie pokazała swój wyjątkowy profesjonalizm. Jej portfolio obejmuje również znaczące projekty, takie jak „The Lady Vanishes” i „Gaslight”.

Shirley MacLaine świętowała swoje 86. urodziny, debiutując w branży filmowej w 1955 roku. Publiczność była zachwycona jej rolą w filmie „Kłopoty z Harrym” ze względu na jej szczery i autentyczny portret. Doprowadziło to do napływu ofert od reżyserów i od tego czasu pojawiła się w projektach takich jak „Ocean’s Eleven” i „Moja gejsza”. Oprócz swojego talentu ma niesamowicie atrakcyjny wygląd, dzięki czemu zyskała pokaźną rzeszę fanów.

Gloria Stuart żyła długo, dożywając wieku 100 lat. Jest inspirującym przykładem, ponieważ była naprawdę zadowoloną kobietą. Gloria rozpoczęła karierę aktorską w latach trzydziestych XX wieku i prawie do ostatnich dni grała w filmach. Po studiach została gwiazdą teatru, a później zyskała popularność w Hollywood. Będąc mężatką, urodziła dziecko i tymczasowo odeszła od przemysłu filmowego, aby skupić się na innych zajęciach, w tym na pasji do sztuki. Wiele lat później Gloria powróciła do branży filmowej, występując zwłaszcza w słynnym filmie „Titanic”.

Elizabeth Taylor zmarła w wieku 79 lat i jest pierwszą hollywoodzką aktorką, która otrzymała wypłatę w wysokości miliona dolarów za rolę filmową. Przez długi czas była uważana za jedną z najważniejszych gwiazd. Jej filmografia obejmuje kultowe filmy, takie jak „Kleopatra” i „Poskromienie złośnicy”.

Lana Turner dożyła 74 lat i była uważana za jeden z najważniejszych symboli seksu lat 40. i 50. XX wieku. Zaszczyciła ekrany żywymi filmami, takimi jak „Nie zapomną” i „Imitacja życia”.

Olivia De Havilland, kolejna długowieczna aktorka, która osiągnęła niezwykły wiek 104 lat, została uznana za jedną z najbardziej urzekających piękności Hollywood.

Podziwiano ją za jej niezwykły talent. Olivia podjęła ryzyko, rzucając wyzwanie przemysłowi filmowemu i opowiadając się za większą niezależnością aktorów.

Brała udział w znanych filmach, takich jak „Przeminęło z wiatrem” i „Dziedziczka”.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: