„Nadzwyczajny akt odwagi”: Mężczyzna doznaje oparzeń zmieniających życie po tym, jak przebiegł przez płomienie, aby uratować dwoje dzieci

Słyszał płacz dzieci pośród chaosu i niebezpieczeństwa

W niezwykłym akcie odwagi Zikhaya Sithole wracał do domu z przyjacielem, kiedy usłyszał przeszywające krzyki kobiety w niebezpieczeństwie. Bez wahania 38-latka z Orange Farm, miasteczka w RPA, rzuciła się w stronę źródła krzyków i odkryła matkę stojącą przed jej płonącym domem.

Zdesperowana i zdesperowana matka krzyczała, że ​​jej dwoje dzieci, w wieku jednego i dwóch lat, wciąż jest uwięzionych w pochłoniętej chacie. Zdeterminowany, by ich uratować, Zikhaja ​​naciągnął kapelusz na twarz i odważnie wszedł w płomienie.

Wewnątrz płonącej konstrukcji, pośród chaosu i niebezpieczeństw, Zikhaja ​​usłyszał krzyki dzieci. Szybko chwycił leżące na łóżku dziecko i pospiesznie wyszedł. Jednak intensywny upał i szalejące płomienie uniemożliwiły mu uratowanie drugiego dziecka.

Dopiero po powrocie do domu Zikhaja ​​zdał sobie sprawę z rozmiarów swoich obrażeń. Jego twarz była mocno spalona, ​​oczy wrażliwe, a ręce poranione do tego stopnia, że ​​nie mógł już dalej pracować jako spawacz. Pomimo tych fizycznych trudności Zikhaja ​​nie żałował, wiedząc, że uratował życie dziecka, chociaż głęboko żałował, że nie mógł uratować obu.

Partnerka Zikhayi, Mapaseka Monareng, była zszokowana, gdy zobaczyła, jak wraca do domu spalony. Natychmiast wezwała jego krewnych i ratowników medycznych, pomagając mu w zdejmowaniu ubrania.

Bezinteresowny czyn Zikhayi wzbudził podziw i szacunek społeczności. Dr Convy Baloyi, prezes African Covenant, pochwalił odwagę Zikhayi, podkreślając znaczenie jego działań w świecie, w którym często spotyka się krytykę mężczyzn. African Covenant zobowiązało się wspierać Zikhayę podczas jego uzdrawiającej podróży, oferując wszelką możliwą pomoc.

Społeczność zebrała się, aby nominować Zikhayę do nagrody Mendi Decoration for Bravery, która honoruje osoby wykazujące się niezwykłą odwagą. Rodzina dwóch chłopców, których uratował, złożyła mu wizytę i wyraziła wdzięczność. Otrzymano także lokalne datki. Obecnie trwają globalne wysiłki mające na celu rozpoczęcie zbiórki pieniędzy, aby pomóc Zikhai w powrocie do zdrowia.

Niezachwiany heroizm Zikhayi Sithole’a i jego gotowość do poświęcenia własnego dobra w celu ratowania życia innych są przykładem jego prawdziwego bohaterstwa. Zasługuje na wszelkie wsparcie i pomoc, jakiej potrzebuje, aby wyleczyć się z obrażeń i kontynuować życie ze świadomością, że jego działania wywarły trwały wpływ.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: