„Oddany ochronie przyrody”: Dziewczyna wspięła się na gigantyczne drzewo i nie schodziła przez dwa lata

Poznaj przyczynę w artykule!

10 grudnia 23-letnia Julia wspięła się na 55-metrowe drzewo. Wokół zebrał się tłum, a sceptycy przewidywali, że przyjdzie następnego dnia.

Mylili się: Julia Hill spędziła kolejne dwa lata na szczycie drzewa. Tłum otaczający drzewo składał się głównie z wściekłych drwali.

Odważna młoda kobieta wspięła się na ogromne drzewo w proteście wraz z działaczami na rzecz ochrony środowiska znanymi jako „zieleni”. Demonstrowali przeciwko wycinaniu unikalnych lasów.

Gdy zespół wyposażony w buldożery i siekiery zbliżał się do gigantycznego drzewa, Julia nie była w stanie być świadkiem tak niszczycielskiego widoku. Drzewo rosło dumnie przez ponad pięć wieków, osiągając imponującą wysokość 60 metrów, a jego nieuchronne zniszczenie ciążyło jej na sercu.

Zanim ktokolwiek zdążył zareagować, Julia wspięła się prawie na szczyt gigantycznego drzewa.

Przez całą noc otrzymywała pomoc od podobnie myślących osób, które pomogły jej w zbudowaniu prawdziwej kabiny na wysokości 50 metrów.

Mocne gałęzie mamuta mogły utrzymać cały dom. Julia pozostawała w kontakcie ze światem zewnętrznym za pośrednictwem swojej grupy, a oni zapewniali jej jedzenie i artykuły pierwszej potrzeby. Dziewczyna musiała jednak znosić wiele wyzwań, w tym burze, mroźne zimy, deszcz i próby zrzucenia jej z drzewa. Stopniowo wieść o młodym buntowniku rozeszła się po całym kraju.

Logowanie w tamtym rejonie stało się niemożliwe, a nawet prezydent zwrócił uwagę na sytuację.

Po nieustannych wysiłkach i zdecydowanych działaniach Julii udało się przekonać kierownictwo firmy zajmującej się pozyskiwaniem drewna do znacznych ustępstw. Nie tylko udało jej się uratować kolosalne drzewo mamuta, które rosło przez ponad 500 lat i osiągnęło wysokość 60 metrów, ale także zabezpieczyła całą działkę reliktowego lasu o średnicy 100 metrów.

Jej zaangażowanie w tę sprawę było niezachwiane i poświęciła ponad dwa lata swojego życia na ochronę tych cudów natury. Dzięki swojej wytrwałości i odmowie poddania się Julia Hill zademonstrowała siłę obrony tego, w co wierzyła, oraz pokazała, jak ważne jest zachowanie naszego cennego dziedzictwa naturalnego.

Dziś daje do 250 koncertów rocznie na całym świecie i pozostaje całym sercem oddana ochronie przyrody.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: