Dlaczego Brooklyn Beckham został skrytykowany za decyzję o przyjęciu nazwiska swojej żony.

Niektóre pary, nawet przed ślubem, stają przed pytaniem, co zrobić ze swoimi nazwiskami po ślubie. Oczywiście, najczęściej żona przyjmuje nazwisko męża – i na tym koniec. Ktoś decyduje się na podwójne nazwisko, a bardzo rzadko mąż przyjmuje nazwisko żony. Po ślubie Brooklyna Beckhama z córką miliardera Nicolą Peltz, fani mieli niewątpliwości, że teraz będą panem i panią Beckham. Ale synowi Victorii i Davida udało się zaskoczyć publiczność. Brooklyn Beckham przyjął nazwisko swojej żony i dodał je do swojego. Jak jego fani ocenili to działanie, opowiemy dalej.

Dlaczego Brooklyn Beckham przyjął nazwisko swojej żony?

Ślub Brooklyna Beckhama z Nicolą Peltz odbył się 9 kwietnia na Florydzie. Victoria Beckham, matka nowożeńców, natychmiast opublikowała zdjęcie z nowożeńcami w internecie i przywitała pana i pannę Beckham. Ale to nie koniec! Okazuje się, że nie są już panem i panią Beckham, ale Brooklyn Peltz-Beckham i Nicola Peltz-Beckham. Czyli zarówno mąż, jak i żona zdecydowali się przyjąć podwójne nazwiska po ślubie.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от @brooklynpeltzbeckham

Komentarz prawnika rodinnego Szczęśliwi małżonkowie zdążyli już zmienić swoje nazwiska w Internecie – przynajmniej na kontach Instagram. Decyzja o zmianie nazwiska wywołała mieszane reakcje społeczeństwa. Z jednej strony jest to bardzo postępowe, ale z drugiej strony łamie patriarchalne tradycje, do których wszyscy są tak przyzwyczajeni. Na podstawie tego ostatniego sytuację skomentowała prawniczka rodziny Amy Faweather. Specjalistka uważa, że nawet w dzisiejszym społeczeństwie taka decyzja może nie tylko nie być mile widziana, ale nawet wywołać potępienie.

Prawnica uważa, że społeczeństwo jeszcze nie jest gotowe na adekwatną reakcję na fakt, że mężczyzna może przyjąć podwójne nazwisko lub nawet nazwisko tylko kobiety. Amy Faweather podkreśla, że minie kolejne 10–20 lat, zanim takie decyzje zostaną postrzegane jako coś normalnego.

„Jednak nie powinniśmy oczekiwać dużego postępu. Wynika to z faktu, że heteroseksualne kobiety i mężczyźni nadal borykają się ze stygmatem, jeśli nie podążają za tradycyjnymi poglądami” – dodaje prawniczka. To znaczy, że w większości przypadków mężczyznę czeka wtedy potępienie: pantoflarz, lala i podobne wymowne uwagi. A w takich przypadkach kobieta ogólnie postrzegana jest jako jakaś tyran: narzuciła coś niezrozumiałego mężowi, ukształtowała go dla siebie, taka wężowa.

Znak miłości i szacunku czy chęć zadowolenia teścia

Informatorzy bliscy Brooklynowi dzielą się, że zdecydował się on przyjąć nazwisko swojej żony z pewnego powodu. Dla niego to specjalny sposób, aby wyrazić swoją wdzięczność dla Nikolai, udowodnić swoją miłość i szacunek. „Brooklyn jest zakochany po uszy w Nicola – to dowód jego oddania i miłości do niej” – mówią ludzie z otoczenia Brooklyna.

 

Ale szczerze mówiąc, nie wszyscy uważają to za prawdziwy powód. „Moja żona ma znane i szanowane nazwisko, nawet bardziej szanowane niż jego własne. Nic dziwnego, że ją przyjął”, „Tutaj, myślę, że chciał zadowolić teścia bardziej niż żonę. Żeby ten kochał swoje wnuki bardziej, nie pozbawiał go udziału” – sugerują użytkownicy przy majątku Nelsona Peltza, ojca Nikolai. „Kiedy twój teść ma majątek 2 miliardy dolarów, to nie tylko przyjmujesz jego nazwisko, ale robisz wiele innych rzeczy” – dodają inni.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от 𝓃𝒾𝒸𝑜𝓁𝒶 (@nicolaannepeltzbeckham)

Plotka głosi, że nawet w rodzinie Beckhamów nie wszyscy są zachwyceni decyzją Brooklyna. Weźmy tę samą Victorię, która powitała nową panią Beckham w rodzinie. Chociaż wielu fanów poparło Brooklyna w jego decyzji. „Myślę, że każda para wybiera to, co dla nich najlepsze. Już sobie na to pozwolili. Jeśli zdecydujesz, to dobrze”, „Dlaczego nie? Dlatego mają podwójne nazwisko, a to nie była Brooklyn, który przyjął nazwisko żony”.

Do którego obozu się przyłączysz? Napisz, co sądzisz na temat nazwisk w komentarzach.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: