Przeżywanie na ulicy bez żebrania o pieniądze.

Żyła bez domu, ale nie prosiła o pieniądze. Trzymała karteczkę i prosiła ludzi, aby ją przeczytali. Po 16 latach ktoś wreszcie zatrzymał się, aby to przeczytać, i wszystko się zmieniło. Oto, co było napisane na karteczce:

80-letnia kobieta o imieniu Wanda Ritter ma poruszającą historię do podzielenia się z światem, a ma ona szczęśliwe zakończenie.

Minęło 16 lat od czasu, kiedy Wanda ostatnio spała w swoim łóżku w domu. Wielu sądziło, że jest szalona, bo ciągle powtarzała, że „rząd winien jej 100 000 dolarów”. Powtarzała to codziennie. Nosiła walizkę pełną dokumentów i nieotrzymanych czeków, ale nikt nie zwracał uwagi. Ludzie uważali, że to tylko kolejna osoba z problemami zdrowia psychicznego.

Wanda pracowała kiedyś jako ślusarka i była matką czwórki dzieci. Na ulicach Waszyngtonu uparcie twierdziła, że System Ubezpieczeń Społecznych jest jej dużo winien.

„Myślałam o pozbyciu się moich dokumentów” – powiedziała. – „Pomyślałam, że jeśli zrobiłabym coś głupiego, ludzie pomyśleliby, że jestem obłąkana.”

Ale wszystko się zmieniło, gdy Julie Turner, 56-letnia pracownica socjalna, usłyszała jej historię i zainteresowała się jej sprawą. Kiedy spojrzała na dokumenty, nie mogła w to uwierzyć.

Wanda potrzebowała pomocy finansowej, a nie wsparcia dla zdrowia psychicznego. Turner zauważyła, że rząd faktycznie winien jej 100 000 dolarów.

Jednak jak Wanda zrozumiała problem?

Wanda zaczęła otrzymywać czeki o wartości od 300 do 900 dolarów co miesiąc. Nie inkasowała tych czeków, ponieważ uważała, że z nimi coś jest nie tak. Zamiast tego je odsyłała. Jednak Ritter zadzwoniła do Służb Ubezpieczeń Społecznych, aby zbadać sprawę.

„Gdybym je zrealizowała i stwierdziła, że jest błąd, kto by mi uwierzył?” – powiedziała Ritter miejscowym reporterom. Uważa, że gdy już rozwiąże swoją sprawę, będzie mogła to załatwić.

Z pomocą życzliwej pracownicy Julie Turner, Ritter znalazła mieszkanie za 500 dolarów.

Tydzień po tym, jak wiadomość stała się powszechnie znana, Ritter otrzymała swój pierwszy czek na 1644 dolarów od Ubezpieczeń Społecznych.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet