„Odrzucone dziecko stało się popularne”: agencja modelek odrzuciła to dziecko ze względu na zespół Downa.

Ten przystojny chłopak jest gotowy pokazać światu, na czym tak naprawdę polega Zmiana Oblicza Piękna

Obecnie kampanie reklamowe zmieniają się, aby odzwierciedlać społeczeństwo jako całość. Ostatnio popularne stały się modele starsze, plus size i modele z różnymi niepełnosprawnościami. Większość zdjęć, które widzimy w magazynach, zawsze jest po obróbce.

Któregoś dnia ta kochająca matka zdecydowała się wysłać kilka zdjęć swojego dziecka do firmy produkującej odzież dziecięcą, aby przedstawić go jako dziecięcego modela. Jednak kierownictwo wcale nie było zainteresowane tym, aby dziecko zostało modelką. Niestety, głównym powodem był fakt, że chłopiec urodził się z zespołem Downa.

Meagan Nash i jej rodzina pochodzą z  Georgii w USA. Jej syn, Asher, miał zaledwie 15 miesięcy, gdy Meagan natknęła się na ogłoszenie firmy produkującej odzież dziecięcą poszukującej modelek dla dzieci. Matka się podekscytowała i przesłała zdjęcia Ashera. Faktycznie maluch idealnie wpisuje się w wymagania firmy. Meagan przez długi czas  nie słyszała ani słowa od firmy, dlatego postanowiła sama się z nimi skontaktować. A zarząd firmy poinformował, że nie jest zainteresowany dziećmi ze „specjalnymi potrzebami”. 

Matka była sfrustrowana. Oczywiście rozumie, że firmy nie zatrudniają wszystkich dzieci, ale odrzucają syna tylko ze względu na jego stan fizyczny i psychiczny?

Kompletnie sfrustrowana Meagan zdecydowała się działać na własną rękę. Zdjęcia Ashera udostępniła na Facebooku w grupie Kids with Down Syndrome. Post odniósł natychmiastowy sukces. 

„ Ten przystojny chłopak jest gotowy pokazać światu, na czym tak naprawdę polega zmiana oblicza piękna” – dodała Meagan.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: