„Porzucona przed sierocińcem”: Chinka chora na albinizm, która została modelką Vogue’a

Urodziła się w złym miejscu i czasie

W idealnym świecie każde dziecko miałoby kochającą rodzinę, a domy dziecka przestałyby istnieć. Jednak zanim ten dzień nadejdzie, możemy czerpać inspirację z historii takich jak Xueli, 16-letnia dziewczyna, która urodziła się w Chinach z albinizmem.

Mimo że urodziła się w niewłaściwym miejscu i czasie, stała się odnoszącą sukcesy modelką, pojawiając się nawet na okładce włoskiego Vogue’a. Jednak nie tylko wykorzystując swoją popularność do celów osobistych, Xueli stara się także rozwiewać nieporozumienia i stereotypy dotyczące chorób dziedzicznych, takich jak albinizm.

Niestety, ze względu na politykę jednego dziecka w Chinach, Xueli została porzucona przez rodziców i umieszczona w sierocińcu, gdzie otrzymała imię „Xue”, co oznacza śnieg, i „Lee”, co oznacza „śliczna”. Na szczęście, gdy miała trzy lata, adoptowała ją rodzina z Holandii. To właśnie podczas pokazu mody Xueli przykuła uwagę fotografa Brocka Elbanka, który później pokazał ją w „Vogue”. Od tego momentu nabrała rozpędu jej kariera modelki.

Pomimo swojego sukcesu Xueli nie zapomniała wyzwań stojących przed osobami z albinizmem, w tym słabego wzroku i wrażliwości na jasne światło oraz uszkodzeń skóry.

Co więcej, albinosy spotykają się z prześladowaniami w niektórych krajach Afryki, gdzie poluje się na nie ze względu na części ciała w celu rzekomych mistycznych rytuałów. Xueli chce wykorzystać swoją platformę do podniesienia świadomości na temat tych kwestii i przeciwstawienia się wykorzystywaniu albinosów przez branżę modową ze względu na ich „aniołowy” wizerunek.

Historia Xueli to opowieść o odporności i determinacji. Pomimo odrzucenia przez biologicznych rodziców, miała szczęście znaleźć kochającą rodzinę. Jednak nie uważa swojego sukcesu za coś oczywistego i stara się pomagać innym osobom stojącym w podobnej sytuacji. Mając zaledwie 16 lat, Xueli jest odważnym i inspirującym wzorem do naśladowania.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: