Jak stary strych zamieniono w przytulne mieszkanie.

Ten dwupiętrowy apartament w Szwecji to idealne miejsce na wypoczynek. Projektant postanowił nie ukrywać niedociągnięć i zamienił je w zalety.

Wysoki dach mansardowy i potężna kolumna na środku salonu – takie były wstępne dane projektanta. To wystarczyło, aby stary strych zamienić w jasne skandynawskie wnętrze. Kolumna zamiast niewygodnego elementu stała się opcją podziału na strefy. Wysoki sufit pozwolił na podzielenie przestrzeni na kilka poziomów. 

W tym projekcie przestrzeń użyteczna jest wykorzystywana nie tylko w poziomie, ale także w pionie. Mieszkanie posiada osobną kuchnię, przestronną sypialnię, pokój dziecięcy, dwie łazienki, garderobę oraz przestronny dwupoziomowy salon. 

Na dole jadalnia, na górze  gabinet  . A jeśli wejdziesz jeszcze wyżej, na sam dach, znajdziesz kolejną sypialnię. Wygląda kameralnie i przytulnie – tutaj można ukryć się przed zgiełkiem i odpocząć. 

O kolorystyce zdecydowała sama architektura. W przypadku ścian o skomplikowanych kształtach biel jest prostą i standardową opcją skandynawską. Czarny kolor w tym wnętrzu służy jako kotwica; uwydatnia architekturę kompozycji i skupia uwagę na szczegółach. 

Kontrasty odgrywają w tym wnętrzu główną rolę. Stół, kominek, szafki kuchenne, sofa,  lampy  – czerń podpowiada, na co zwrócić uwagę. A tylna klatka schodowa zaprasza na wejście na drugi poziom mieszkania.

Jednocześnie projektant trafnie dozuje kontrastujące ze sobą elementy. Nawet w pokoju dziecięcym zachowano ścisłą czarno-białą kolorystykę, jednak wnętrze nie wygląda ponuro. 

 

Na pierwszy rzut oka we wnętrzu nie ma nic zbędnego. Wszystko jest kompaktowe i minimalistyczne. Wygląda na to, że właściciele mają niewiele rzeczy. Ale jeśli przyjrzysz się uważnie, możesz znaleźć wiele ciekawych pomysłów na przechowywanie.

Na przykład półki na książki i dekoracje znajdują się nie tylko na ścianach. Znalazły miejsce pod oknami, tuż przed grzejnikami, a nawet w centralnej wnęce. W przedpokoju na ścianie tablica z przegródkami do  przechowywania  drobnych przedmiotów – kluczy, portfela, długopisów i notatników. 

Głównym centrum uwagi jest piec kominkowy i ściana za nim. Nawet tutaj drewno opałowe leży tak, jakby jego położenie było wyraźnie zaplanowane przez projektanta. Przekonaj się, asceza też może być tętniąca życiem i przytulna.  

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: