Przed i po: stylowa kuchnia przy ograniczonym budżecie.

Stylowy remont kuchni nie zawsze wiąże się z dużymi wydatkami. Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz samodzielnie wykonać część prac wykończeniowych, a meble i sprzęt AGD kupić w ramach promocji z dużym rabatem.

Aby zamienić nudną kuchnię w stylową i jasną przestrzeń, w której cała rodzina z radością zbierze się do obiadu, nie trzeba zatrudniać projektanta i przeznaczać na to ogromnego budżetu. Na remoncie tej kuchni zaoszczędzili mnóstwo pieniędzy: właściciele sami wykonali większość prac wykończeniowych, a meble i przedmioty dekoracyjne kupili ze zniżką. Ale czy możesz się tego domyślić, patrząc na jasny i lekki projekt tej kuchni?

Punkt wyjścia  Kiedy nowi właściciele domu w Kanadzie – małżeństwo z trójką dzieci – wprowadzili się po raz pierwszy, projekt kuchni był mieszanką różnych kolorów i materiałów: ściany, z wyjątkiem niebieskich wnęk, pomalowano na beż, a prostokątny stół jadalny zajmował prawie całą dostępną przestrzeń. Duże okno było zasłonięte czarno-białą zasłoną, a całe wnętrze wyglądało na przeładowane.

Właścicielka domu, dekoratorka Alana South, postawiła sobie za zadanie uczynienie kuchni jaśniejszą i wygodniejszą: w tym celu musiała odnowić ściany, wymienić blaty i pomalować niektóre meble. Jednocześnie na naprawy przeznaczono dość skromny budżet – około 500 dolarów.

Ekonomiczne wykończenie 

Przede wszystkim odmalowano ściany w kuchni: dzięki połączeniu bieli i jasnoszarej kolorystyki pokój od razu zaczął wydawać się bardziej przestronny. W tym samym czasie właściciel kupił farbę na wyprzedaży z 40% rabatem. Jeszcze bardziej wyrazisty efekt uzyskano poprzez zdjęcie zasłony: teraz naturalne światło jest równomiernie rozprowadzane po całej przestrzeni kuchennej.

Drewniane meble pomalowano na biało, a blaty z ciemnego drewna pochodziły z IKEA. Zakupiono także nowy zlew i kuchenkę z dużymi rabatami, a właścicielka pomalowała toster na żółto, aby nadać pomieszczeniu wyrazisty akcent kolorystyczny.

Wykończenie 

Mimo że kuchnia była znacznie jaśniejsza i przytulniejsza, nadal sprawiała wrażenie przepełnionej. Aby pozbyć się tego efektu, gospodyni sprzedała stół i krzesła, a zarobione pieniądze kupiła nowy zestaw. W efekcie na środku jadalni pojawił się okrągły żółty stół – nie mniej wygodny od swojego poprzednika, ale za to bardziej kompaktowy i pasujący do nowego wnętrza.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: