Osobiste doświadczenie: jak stary van zamieniono w przytulny dom.

Artykuł ten przypadnie do gustu każdemu, kto marzy o małym domku na kółkach, którym będzie mógł pojechać w dowolne miejsce na świecie. Czasem to nawet lepsze niż domek letniskowy.

Michael i Carlene Duffy wiedzą wszystko o przytulności. Chłopaki mają własne biuro projektowe Cedar & Suede, a w wolnym czasie kupują stare vany i zamieniają je w przytulne domy na kółkach. W rodzinie są już Millie, Vonnie, Dolly i Bumblebee, które wkrótce trafią na aukcję.

Dolly to największy van, jakiego mają chłopaki. Remont trwał bardzo długo i jeszcze nie został ukończony.

Vonnie. Chłopaki przemalowali stary van z lat 60-tych, żeby dać mu drugie życie. Idealna opcja na wypoczynek w lesie.

Trzmiel. Jego długość wynosi zaledwie 3,6 metra, ale w środku znajduje się kuchenka gazowa, miejsca do spania i systemy przechowywania.

Millie kojarzy się z morzem i relaksem. Dla chłopaków ten van stał się wiejskim domem.

Jak kupić dobry van?

„Przywiązuj wagę do szczegółów” – ostrzega Carlin. — Kupiliśmy wszystkie nasze samochody dostawcze w dobrym stanie; nie wymagały dodatkowego malowania ani wymiany powierzchni. Na nadwoziach starszych samochodów dostawczych często gromadzi się osad, którego nie można samodzielnie usunąć”.

Chłopaki uważają, że trzeba od razu wyobrazić sobie, jak van będzie wyglądał po naprawie i oszacować, ile jesteśmy skłonni za niego zapłacić. Ważny punkt: na ramie nie powinno być rdzy, a łożyska kół powinny być w dobrym stanie.

Gdzie szukać inspiracji?

„Na Pintereście i Instagramie” – odpowiadają chórem chłopaki. — Możesz samodzielnie stworzyć moodboard (moodboard) i szkicować kolaże. Przede wszystkim pomyśl o miejscach do spania – w vanie nie ma zbyt wiele miejsca, ale reszta powinna być wygodna. Para zainstalowała łóżka piętrowe dla swoich dzieci Paddy’ego i Stelli – zajmują one mniej miejsca”.

Zastanawiając się nad zawartością, wybierz ogólną kolorystykę wnętrza. Na tej podstawie zdecyduj o materiałach. Na przykład Carlin jest fanką białych błyszczących płytek i drewnianych podłóg. Jest pewna: materiały powinny być niedrogie i praktyczne.

Jak zagospodarować małą przestrzeń?

Carlin i Michael są pewni, że przestrzeń nie powinna być zagracona. Jeśli nie ma miejsca na standardowe łóżka, wykonaj je na zamówienie wraz z materacami. I upewnij się, że wszystko odpowiada skali furgonetki – nawet lodówka.

Szafki i szuflady nie powinny wyglądać na nieporęczne. Każde drzwi muszą być wyposażone w specjalne zamki uniemożliwiające otwarcie drzwi w czasie jazdy. Z tych samych powodów lepiej nie robić otwartych półek – podczas ostrego zakrętu rzeczy mogą spaść.

Czy muszę zmieniać całe „wypełnienie”?

„Niektóre elementy wnętrza można pozostawić, aby nadać wystrojowi styl vintage” – mówią chłopaki. Na przykład, jeśli drzwi szafki są w dobrym stanie, możesz je ulepszyć, dodając mosiężną siatkę. Lub zmień tapicerkę kanapy w kuchni. Jedyną rzeczą, którą chłopaki zawsze zalecają zmienić, jest hydraulika.

Na czym możesz zaoszczędzić?

Prace, które możesz wykonać samodzielnie: malowanie ścian, układanie podłóg laminowanych, instalowanie szafek. Możesz uszyć własne zasłony i ozdobić ramę jasnymi kolorami. Najważniejsze jest stworzenie środowiska, w którym czujesz się komfortowo.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: