13-latek, który zbudował swój wymarzony dom na swoim podwórku.

Luke Thiull to 13-letni chłopak z Iowa, który nie jest typowym nastolatkiem. Podczas gdy większość dzieci w jego wieku koncentruje się na smartfonach i grach wideo, Luke ma wyjątkową pasję. Postanowił zbudować mały dom na podwórku rodziców i robi wrażenie!

Ten młody i utalentowany dzieciak ciężko pracował nad projektem swojego małego domu, który kosztował go około 1500 dolarów. To jakby spełnienie jego marzeń. Możesz to sprawdzić na jego stronie na Facebooku „Luke Thill”.

To niesamowite, że Luke zdecydował się zrobić coś takiego, zamiast przyklejać się do ekranów, jak wiele dzisiejszych dzieci. Na swoim kanale YouTube opowiada o chęci zbudowania własnego domu, mówiąc, że gdy się nudzi, chciałby zrobić coś innego i konstruktywnego.

Aby urzeczywistnić swój projekt, Luke spędził około roku na oszczędzaniu pieniędzy i gromadzeniu materiałów. Wykonywał różne prace dorywcze, kosił trawniki, a nawet prowadził internetowe zbiórki pieniędzy. Otrzymał także pomoc od znajomego, który znał się na pracach elektrycznych. Luke pomógł mu posprzątać garaż w zamian za prace elektryczne.

Luke jest wyjątkowo świadomy ekologicznie, wykorzystując w swojej przestrzeni życiowej około 75% materiałów pochodzących z recyklingu, z których część odkrył w domu swojej babci. Dodatkowo jego drzwi wejściowe były hojnym prezentem od przyjaciela jego wujka.

Drobne mieszkanie Luke’a ma powierzchnię około 89 stóp kwadratowych, długość 10 stóp i szerokość 5 ½ stopy. Chociaż jest wyposażony w energię elektryczną, brakuje w nim udogodnień hydraulicznych, takich jak łazienka czy prysznic. Luke przyjmuje koncepcję minimalistycznego życia, stawiając na pierwszym miejscu prostotę i unikając ciężaru znacznego kredytu hipotecznego.

Luke nakręcił kilka krótkich filmów na YouTube, aby podzielić się swoim projektem i motywacją z innymi. Wzbudził ciekawość wielu osób.

Luke otrzymał pomoc od rodziców w postaci budynku i pieniędzy, ale jego tata, Greg, upewnił się, że Luke sam zapłacił za większość kosztów. Greg wierzy, że to świetna okazja dla dzieci, aby wyciągnąć wnioski z życia i zrobić coś produktywnego, zamiast tylko grać w gry wideo.

Dla Luke’a dom jest spełnieniem marzeń, przytulną oazą, w której może się zrelaksować i cieszyć się swoim osobistym sanktuarium. Jest wyposażony w podstawowe udogodnienia, takie jak kuchenka mikrofalowa, telewizor i poddasze z wygodnym łóżkiem. Na podwórku znajduje się wygodny grill. Luke często wykorzystuje go jako miejsce do nauki po szkole, a czasami nawet spędza tam noc.

Luke ma ambitne aspiracje i marzy o zbudowaniu nieco większego domu, gdy wyruszy w podróż po college’u. Co więcej, pragnie być inspiracją dla innych młodych ludzi.

Jego donośne przesłanie jest proste: „Chcę pokazać dzieciom, że budowanie w tym wieku rzeczywiście jest możliwe”.

Opowieść Łukasza jest niewątpliwie podnosząca na duchu. Stanowi świadectwo tego, czego może dokonać zdeterminowana młoda osoba, mająca jasno określony cel, niezachwiane poświęcenie i odrobinę wsparcia rodziców. Jeśli niezwykły mały dom Luke’a robi na Tobie wrażenie, udostępnij tę historię i daj kciuk w górę, aby pomóc w rozpowszechnianiu tego źródła motywacji!

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: