Zdjęcia ekstremalnych domów z całego świata

Dom to miejsce, w którym czujemy się komfortowo i bezpiecznie, prawda? Jednak niektórzy architekci i budowniczowie postanowili rzucić wyzwanie temu poglądowi, budując budynki, które przełamują wiele ludzkich obaw. Patrząc na te domy, można śmiało powiedzieć, że ich twórcy mają bogatą wyobraźnię (i zapewne poczucie humoru). Przyjrzyjmy się zdjęciom tych niezwykłych cudów architektury i wsłuchajmy się w nasze wewnętrzne odczucia. Boisz się?

Dom nad rzeką Driną w Serbii

Ten niesamowity drewniany dom został zbudowany w 1968 roku przez grupę lokalnych mieszkańców, którzy od czasu do czasu przenosili się z jednego brzegu rzeki Driny na drugi. Na przestrzeni lat ich cudowne stworzenie zostało zmyte siedem razy. Jednak po 2011 roku natura okazała trochę litości i przestała nieustannie niszczyć dom. Dziś jest to wizytówka Serbii.

Hemisfèric, Kalifornia, USA

Klasztory Meteory – jeden z najważniejszych zabytków Grecji

Świątynia na filarze Katskhi w Gruzji

Monolit wapienny osiąga wysokość 40 metrów. Wspinaczka na nią to prawdopodobnie niezła przygoda.

Herbaciarnia Takasugi-an, Japonia

 

Ta herbaciarnia zbudowana jest na szczycie dwóch kasztanowców. Można się do niego dostać jedynie osobnymi schodami przymocowanymi do jednego z drzew. Jak można się już domyślić, ten cud architektury służy wyłącznie do samotnego picia herbaty.

Kompleks świątynny Xuan Kong Si, Chiny

Wyspa Hub, USA

W latach pięćdziesiątych amerykańska rodzina Sizelands nabyła dość kontrowersyjny kawałek ziemi pod budowę swojego wymarzonego domu. Wokół konstrukcji znajduje się bardzo mały obszar, który podczas przypływu zostaje całkowicie zanurzony. Trudno powiedzieć, czy jest to odpowiednie miejsce na szczęśliwe życie.

Lichtenstein, Niemcy

Wszystko wygląda całkiem uroczo, jeśli nie patrzysz w dół.

Shadowcliff, USA

 

Mały domek zdecydowanie nie jest dla osób z lękiem wysokości. Chociaż może malowniczy widok na morze rekompensuje wszystko.

WoZoCo – Amsterdam

 

Bloki te wydają się bezpiecznie przymocowane do budynku. Ale przyznaj, nadal strasznie jest stać pod nimi lub obok nich.

Dom Feniksa – Hawaje

 

 

Ten niewielki pensjonat, zaprojektowany przez Willa Beilharza, położony jest na polu lawy. Oferuje widok na puszyste chmury tworzące się w miejscu, gdzie stopiona skała wpływa do morza. Na zdjęciu widać zastygłą lawę, która kiedyś podeszła bardzo blisko domu.

Baffa di Perrero, Włochy. Dom położony wewnątrz wysokiej skały

 

Uważa się, że ten dom został zbudowany ponad 100 lat temu.

Wieża „Skillet” – dawna stacja amerykańskiej straży przybrzeżnej zamieniona w hotel dla poszukiwaczy mocnych wrażeń

Domy plemienia Caravai, Papua Nowa Gwinea

Członkowie plemienia nie mieszkają w zwykłych domach, ale w prawdziwych „budkach dla ptaków”. Domy te budowane są na koronach drzew. Mieszkańcy Caravai wierzą, że jest to jedyny sposób na uchronienie się przed złymi duchami.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: