Kamera przypadkowo rejestruje oposa pomagającego jeleniemu i usuwającego mu kleszcze z twarzy

Oposy są często uważane za wyjątkowo szkodliwe zwierzęta. Jednak pracownik Opossum Awareness & Advocacy twierdzi, że to postrzeganie stopniowo się zmienia.

Oposy były kiedyś nielubiane przez ludzi ze względu na ich preferencje do mieszkań w piwnicach. Następnie spędzali tam czas, czołgając się w ciepłe miejsce.

Ogólnie rzecz biorąc, wiele osób zabijało oposy z różnych powodów. Kiedy jednak te stworzenia pojawiają się w twoim ogrodzie, najwyraźniej nie ma potrzeby podejmowania żadnych środków ostrożności.

Oposy mają wiele zastosowań. To oni są winni spadku zachorowań na boreliozę i inne choroby przenoszone przez kleszcze.

Wydaje się, że oposy zjadają kleszcze oprócz innych źródeł pożywienia. więcej niż cokolwiek innego, czasami 5000 na sezon.

Fascynująca scena z udziałem jelenia i oposa została niedawno uchwycona przez jedną kamerę. Zdjęcie przedstawiające zalety oposów zostało opublikowane przez Vermont Wildlife Coalition.

Są niezwykle pomocne w eliminowaniu kleszczy. Oposy walczą nie tylko z kleszczami, ale także z myszami, wężami i innymi szkodnikami. Ludzie mają również błędne przekonanie, że ich czystość jest porównywalna z czystością kotów.

Te stworzenia mogą czasami być bardzo urocze. Niemniej jednak w wielu stanach zwierzęta te nie mogą być trzymane jako zwierzęta domowe zgodnie z przepisami.

W końcu nie ma takiej potrzeby. Ich życie bardzo cierpi z powodu dezinformacji na temat tych stworzeń.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: